Search

ČÁST I: AKTIVNÍ LÁTKY A PŘÍPRAVKY

 • Jakým způsobem pro vás vybíráme rostlinné složky?
  Ve spolupráci s našimi partnery definujeme při výběru rostlinných látek hlavní kritéria: složení a stupeň čistoty, ohleduplný proces extrakce, sledovatelnost a jiné prvky jako je biologická odbouratelnost nebo udržitelnost při určitých typech rostlin.
  V L´Oréalu používáme speciální kritérium s názvem Index přirozenosti znázorňující rovnováhu mezi původním stavem a stupněm přeměny během procesu extrakce, přičemž nejvyšší hodnota znamená nepřirozenější stupeň. Vlastnosti našich ingrediencí představují dokonale vyvážený poměr skvělé účinnosti a přírodního původu.
 • Které aktivní látky jsou součástí produktových řad značky Botanicals Fresh Care a proč?
  Vybrali jsme 4 vysoce přirozené rostlinné složky, které mají specifické vlastnosti:
  Esenciální olej z pelargonie má účinek podporující zářivost,
  Olej ze světlice barvířské, bohatý na lipidy, dodává vlasovému vláknu tukové látky a má vyživující vlastnosti,
  Olej ze semínek koriandru má posilňující vlastnosti.
 • Jak si pro sebe vyberu vhodné produkty Botanicals Fresh Care?
  Produktová řada GERANIUM Radiance Remedy odhaluje a zintenzivňuje lesk vlasů. Hvězdný produkt: bezoplachový sprej pro okamžitý lesk, perfektní pro mdlé nebo barvené vlasy..
  Produktová řada CORIANDER Strength Cure revitalizuje a posilňuje vlasy od kořínků po konečky. Hvězdný produkt: elixír síly, posilňující bezoplachová kúra, která chrání oslabené vlasy před lámáním.
  Produktová řada SAFFLOWER Rich Infusion hloubkově vyživuje suché vlasy a obnovuje hebkost. Hvězdný produkt: zjemňující krém, který intenzivně ošetřuje i ty nejsušší vlasy bez zatížení.
 • Botanicals Fresh Care & L’Oréal Paris
  Botanicals Fresh Care je nová značka společnosti L´Oréal Paris, která těží z několikaletého vlasového výzkumu, od poznání potřeb vlasů až po ty nejlepší technologie na jejich zkrášlení. Na základě vysokých standardů při výběru kvalitních složek a přísného procesu hodnocení v rámci bezpečnosti a účinnosti, poskytuje naše společnost příležitost na inovativní spolupráci s těmi nejlepšími partnery. Být součástí L´Oréal Paris znamená také širokou dostupnost našich produktů po celém světě.

ČÁST II: EKOLOGICKÉ CHOVÁNÍ

 • Jsou vaše balení ohleduplné k životnímu prostředí?

  Vyvinuli jsme 100% recyklované balení (šampony, speciální péče). To znamená, že PET materiál, ze kterého jsou vyrobeny je plně recyklovaný a tyto balení jsou nadále také recyklovatelné.
 • Odkud pocházejí ingredience značky Botanicals  Fresh Care?

  Původ a možnost sledování našich ingrediencí nás zajímá. Abychom zjistili dostupnost a umožnili pracovat vícero výrobcům, využíváme multi-sourcing:
   
   •Náš esenciální olej z pelargonie pochází z Egypta a Severní Afriky.
   
  • Olej ze semínek koriandru má původ v Bulharsku a Rusku.
   
  • Olej ze světlice barvířské získáváme z Evropy, USA a Mexika.
   
 • Kde se vyrábí produkty Botanicals Fresh Care?
  Většina našich produktů se vyrábí v Evropě, včetně Francie.

ČÁST III: SLOŽENÍ

 • Je značka Botanicals Fresh Care organická a 100% přírodní?
  Botanicals Fresh Care není certifikovaná a 100% přírodní, ale všechny ingredience se vyrábí na základě jejich prospěšných vlastností tak, aby pokrývaly potřeby vlasů. Rostlinné složky se volí podle vysokého stupně kvality a vysokého indexu přirozenosti. Celkově jsou produkty Botanicals Fresh Care dobře biologicky odbouratelné, zaručeně bezpečné a zároveň jsou všechny testované.
 • Obsahují produkty Botanicals Fresh Care silikony?
  Ne, žádná z našich receptur neobsahuje silikony.
 • Budou mé vlasy krásné a hebké i bez silikonů?
  Ano, budou. Vyvinuli jsme jedinečný a účinný rostlinný komplex tvořen směsí sójového a kokosového oleje. Je obnovitelný, získávaný ekologickým chemickým postupem, umožňujícím dosáhnout stejný ošetřující účinek jako přípravky s obsahem silikonu. Tento komplex dodává našim recepturám jedinečné smyslové vlastnosti: vyživené, lehké a hebké vlasy s exkluzivním, autentickým vyjádřením, jakoby konečně našli své přirozenější já.
 • Obsahují produkty Botanicals Fresh Care parabeny?
  Žádný z našich produktů neobsahuje parabeny. Abychom zajistili mikrobiologickou bezpečnost, v složeních využíváme jiné kombinace ochranných složek. Stabilita každé receptury a ochrana před kontaminací bakteriemi se přísně testují tak, aby bylo zaručeno příjemné a bezpečné použití každého z našich produktů.
 • Nacházejí se ve složení produktů Botanicals Fresh Care sulfáty?
  Ano, ale pouze v šamponech. Sulfáty jsou povrchové aktivní látky, které přispívají k emulznímu, pěnivému efektu kosmetických produktů, včetně vlasových přípravků, při odstraňování nečistot z vlasů a vlasové pokožky. Přispívají také k senzorickým vlastnostem vytvořením bohaté ošetřující pěny.
 • Jsou sulfáty bezpečné?
  Ano, sulfáty jsou bezpečné, což bylo potvrzeno toxikologickými experty a testované na základě přísného posuzování bezpečnosti, jako při každé jiné ingredienci nacházející se ve složení přípravku před uvedením na trh.
 • Proč jste odstranili barviva?

  Rozhodli jsme se vyloučit barviva, jelikož nejsou pro zážitek spotřebitele podstatné, a používají se spíše z estetického hlediska.

 • Je Botanicals Fresh Care veganskou značkou?
  Ano, protože naše produkty neobsahují žádnou složku živočišného původu  (včetně mléka, vajec, medu nebo jiných včelích ingrediencí).
 • Testujete svoje produkty na zvířatech?
  Ne, L´Oréal Paris, stejně jako všechny značky koncernu L´Oréal, netestují své produkty ani žádné ze svých ingrediencí na zvířatech a ani tím nepověřují jiné. Kromě toho, testování kosmetiky na zvířatech je v rámci Evropské unie zakázané:

  Více informací na:
 • Jsou produkty Botanicals Fresh Care biologicky odbouratelné?
  Biologická odbouratelnost je schopnost látky se biologicky rozložit působením mikroorganismů ve vhodném prostředí. Produkty Botanicasl Fresh Care mají vysokou schopnost biologické odbouratelnosti a velmi dobrý vztah k životnímu prostředí.
 • Kde se můžu podívat na kompletní seznam ingrediencí?
  Kompletní seznam ingrediencí se nachází na zadních etiketách všech balení, a zároveň je dostupný na naší internetové stránce.
 • Jsou produkty Botanicals Fresh Care bezpečné?
  Ano, všechny ingredience, které se vyrábí v rámci složení přípravků Botanicals Fresh Care, ať už rostlinného nebo syntetického původu, procházejí velmi přísným procesem potvrzování bezpečnosti. Jsou samozřejmě bezpečné a schválené zdravotnickými organizacemi, přičemž naše ingredience jsou ověřovány toxikology, a zároveň testovány v rámci bezpečnosti a tolerance.
 • Jsou produkty dermatologicky testovány?
  Ano, všechny produkty jsou testované pod dermatologickou kontrolou.

ČÁST IV: POUŽITÍ A DOPORUČENÍ

 • Jak často si mám mýt vlasy?
  Ideální frekvence umývání vlasů závisí od konkrétního typu vlasů. U normálních vlasů je průměrné rozpětí 2 až 3-krát týdně. Mastné vlasy si vyžadují umývat každý den, suchým vlasům stačí umývání 1 až 2-krát do týdně.
 • Jaký je rozdíl mezi kondicionérem a maskou?
  Kondicionér obsahuje šetrnou směs vyživujících a ošetřujících složek s okamžitým efektem: lehké rozčesání a pružnost vlasů.


  Masky představují víc koncentrované, intenzivní ošetření v trvání 5 – 10 minut před opláchnutím na hloubkovou výživu vlasových vláken.


  Oba typy produktů se aplikují na délky (kořínky by se měli vynechat, aby se omezilo jejich rychlé maštění).


  Bez ohledu na typ vlasů, kondicionér se doporučuje použití při každém umytí šamponem. Při náročných vlasech se maska může používat tak často, jak si to vlasy vyžadují.
 • Mají produkty datum expirace?

  Ano, maximální doba použití po otevření je vyznačena na zadní etiketě balení symbolem nádobky spolu s počtem měsíců používání. Například zde zobrazený symbol vyjadřuje, že po otevření je zapotřebí produkt spotřebovat během následujících 12 měsíců.

 • Můžou se používat v těhotenství?
  Žádná z vědeckých studií neprokázala žádné riziko pro děti nebo těhotné ženy v souvislosti s použitím kosmetických produktů.
  Více informací na: