Search

ČÁST I: AKTIVNÍ LÁTKY A PŘÍPRAVKY

 • Jakým způsobem pro vás vybíráme rostlinné složky?
  Ve spolupráci s našimi partnery definujeme při výběru rostlinných látek hlavní kritéria: složení a stupeň čistoty, ohleduplný proces extrakce, sledovatelnost a jiné prvky jako je biologická odbouratelnost nebo udržitelnost při určitých typech rostlin.
  V L´Oréalu používáme speciální kritérium s názvem Index přirozenosti znázorňující rovnováhu mezi původním stavem a stupněm přeměny během procesu extrakce, přičemž nejvyšší hodnota znamená nejpřirozenější stupeň. Vlastnosti našich ingrediencí představují dokonale vyvážený poměr skvělé účinnosti a přírodního původu.
 • Které aktivní látky jsou součástí produktových řad značky Botanicals Fresh Care a proč?
  Vybrali jsme 4 vysoce přirozené rostlinné složky, které mají specifické vlastnosti:
  Esenciální olej z pelargonie má účinek podporující zářivost,
  Olej ze světlice barvířské, bohatý na lipidy, dodává vlasovému vláknu tukové látky a má vyživující vlastnosti,
  Olej ze semínek koriandru má posilňující vlastnosti,
  Olej z levandule má uklidňující účinky.
 • Jak si pro sebe vyberu vhodné produkty Botanicals Fresh Care?
  Produktová řada GERANIUM Radiance Remedy odhaluje a zintenzivňuje lesk vlasů. Hvězdný produkt: bezoplachový sprej pro okamžitý lesk, perfektní pro mdlé nebo barvené vlasy..
  Produktová řada CORIANDER Strength Cure revitalizuje a posilňuje vlasy od kořínků po konečky. Hvězdný produkt: elixír síly, posilňující bezoplachová kúra, která chrání oslabené vlasy před lámáním.
  Produktová řada SAFFLOWER Rich Infusion hloubkově vyživuje suché vlasy a obnovuje hebkost. Hvězdný produkt: zjemňující krém, který intenzivně ošetřuje i ty nejsušší vlasy bez zatížení.
  Produktová řada LAVENDER uvolňuje a uspokojuje citlivou pokožku hlavy. Hvězdný produkt: předšampónová péče připraví vlasy a pokožku na dokonalé očištění.
 • Botanicals Fresh Care & L’Oréal Paris
  Botanicals Fresh Care je nová značka společnosti L´Oréal Paris, která těží z několikaletého vlasového výzkumu, od poznání potřeb vlasů až po ty nejlepší technologie na jejich zkrášlení. Na základě vysokých standardů při výběru kvalitních složek a přísného procesu hodnocení v rámci bezpečnosti a účinnosti, poskytuje naše společnost příležitost na inovativní spolupráci s těmi nejlepšími partnery. Být součástí L´Oréal Paris znamená také širokou dostupnost našich produktů po celém světě.

ČÁST II: EKOLOGICKÉ CHOVÁNÍ

 • Jsou vaše balení ohleduplné k životnímu prostředí?

  Vyvinuli jsme 100% recyklované balení (šampony, speciální péče). To znamená, že PET materiál, ze kterého jsou vyrobeny je plně recyklovaný a tyto balení jsou nadále také recyklovatelné.
 • Odkud pocházejí ingredience značky Botanicals  Fresh Care?

  Původ a možnost sledování našich ingrediencí nás zajímá. Abychom zjistili dostupnost a umožnili pracovat vícero výrobcům, využíváme multi-sourcing:
   
   •Náš esenciální olej z pelargonie pochází z Egypta a Severní Afriky.
   
  • Olej ze semínek koriandru má původ v Bulharsku a Rusku.
   
  • Olej ze světlice barvířské získáváme z Evropy, USA a Mexika.
   
  • Olej z levandule pochází z Francouzského Provensálska..
   
 • Kde se vyrábí produkty Botanicals Fresh Care?
  Většina našich produktů se vyrábí v Evropě, včetně Francie.

ČÁST III: SLOŽENÍ

ČÁST IV: POUŽITÍ A DOPORUČENÍ

 • Jak často si mám mýt vlasy?
  Ideální frekvence umývání vlasů závisí od konkrétního typu vlasů. U normálních vlasů je průměrné rozpětí 2 až 3-krát týdně. Mastné vlasy si vyžadují umývat každý den, suchým vlasům stačí umývání 1 až 2-krát do týdně.
 • Jaký je rozdíl mezi kondicionérem a maskou?
  Kondicionér obsahuje šetrnou směs vyživujících a ošetřujících složek s okamžitým efektem: lehké rozčesání a pružnost vlasů.


  Masky představují víc koncentrované, intenzivní ošetření v trvání 5 – 10 minut před opláchnutím na hloubkovou výživu vlasových vláken.


  Oba typy produktů se aplikují na délky (kořínky by se měli vynechat, aby se omezilo jejich rychlé maštění).


  Bez ohledu na typ vlasů, kondicionér se doporučuje použití při každém umytí šamponem. Při náročných vlasech se maska může používat tak často, jak si to vlasy vyžadují.
 • Mají produkty datum expirace?

  Ano, maximální doba použití po otevření je vyznačena na zadní etiketě balení symbolem nádobky spolu s počtem měsíců používání. Například zde zobrazený symbol vyjadřuje, že po otevření je zapotřebí produkt spotřebovat během následujících 12 měsíců.

 • Můžou se používat v těhotenství?
  Žádná z vědeckých studií neprokázala žádné riziko pro děti nebo těhotné ženy v souvislosti s použitím kosmetických produktů.
  Více informací na: