Search

Náš Magazín

NÁŠ PŘÍBĚH

5 skrytých božských zahrad v pařížské džungli

„Paříž je městem žen s květy ve vlasech,“ napsal americký spisovatel Henry van Dyk. A měl pravdu! Když si představíte Paříž, vybavíte si její majestátní památky, ulice dýchající historií, muzea a její poklady… ale v Paříži se nacházejí i málo známé rajské zahrady, ideální na úžasné procházky.


Prozradím vám o nich všechno – ale musí to zůstat naším malým tajemstvím… Dohodnuto?


Po návštěvě Guimetova muzea asijských umění, procházka po meditační zahradě budhistického panteonu je zkrátka povinnost. Přesně tam, v samotném srdci Paříže, se budete cítit jako byste se teleportovali do Japonska. Čajový pavilon, obrovské bambusové palice, velké kamenné tabule… a vstup do tohoto japonského ráje je volný!


Pro ty z vás, kteří hledají v hlavním městě Paříži závan venkova, také máme místo, které můžete navštívit. Každý už asi slyšel o hřbitově Pére Lachaise, ale jen málokdo ví o přírodní zahradě umístěné hned v jeho sousedství. Je to opravdový skvost, kde příroda dokonale kraluje: žádné kosení, postřikování – jen příroda v její divoké podobě, díky čemu je tato zahrada jednou z nejunikátnějších v Paříži.


Co je malé, to je pěkné. Ukrytá před ruchem ulic, umístěna mezi historickými budovami – to je zahrada Francs-Bourgeois-Rosiers Garden ve 4. obvodu. Abyste se na toto tajné místo dostali, nejdříve musíte vstoupit do hotelu de Coulanges.


Stále jsem ve čtvrti Marais, a i když poslední zahradu může být těžké najít, stojí to za tu námahu: posedět si na náměstí Saint-Gilles Grand Veneur mezi nádhernými růžemi, představuje perfektní způsob, jak si oddychnout v jednom z nejoriginálnějších parků hlavního města.

#Paříž

#městský život

#meditace

#kultura

#turismus

#objev

Co je nové

NÁŠ MAGAZÍN