Search

Náš Magazín

NÁŠ PŘÍBĚH

Staňte se důvěrníkem rostlin

Aby se rostlinám skutečně dařilo a byly krásné, potřebují správný typ zeminy, světlo a půdu… ale stejně tak si vyžadují pozornost. Jako všechny živé bytosti i rostliny reagují, když si s nimi povídáte: lépe rostou, pučí, kvetou a lépe se regenerují.

Povídat si s květinami nepřináší prospěch jen jim: je to stejně prospěšné i pro nás. Všimli jste si někdy, jak uklidňující je starat se o květiny – zalévat je, čistit jim listy? Povídat si s nimi, říct jim, jaký jste měli den, obklopit je láskou a pozitivním myšlením nebo jim jednoduše poděkovat za všechno, co nám poskytnou… To všechno tvoří součást tohoto vzácného kruhu.


Rostliny jsou známé i tím, že reagují na zvukové vibrace, a proto je přirozené, že melodie našeho hlasu a pozitivní energie, které vysíláme, by se jim měly líbit. A platí to i obráceně: Komu by se nelíbila místnost plná života a vitality, které do ní rostliny vnášejí?

Prince Charles jednou řekl: „Opravdu jdu ke květinám a povídám si s nimi. Povídat si s nimi je velmi důležité a ony odpovídají.“ Najít si čas na rozhovor se svými zelenými přáteli znamená i to, že jim věnujete lepší péči, například otrháte uschlé lístky, kterých byste si jinak nevšimli.

A proto, povídejte si se svými rostlinkami. Budou růst ještě lépe než kdykoli předtím – a vy taktéž: je to dvojí zázrak důvěrníka rostlina.

 

#rostliny

#mysl

#relax

Co je nové

NÁŠ MAGAZÍN