Search

Náš Magazín

NÁŠ PŘÍBĚH

Chloe, 28 let, veterinář

Moje životní změna – od veterináře v mé rodné zemi po veterináře v Austrálii.

Co vás k tomu nastartovalo?
Ve svém životě jsem vždy měl dvě velké vášně: zvířata a cestování. O jednu jsem se postaral tím, že jsem se stal veterinářem – ale můj sen o objevování světa zůstal v mém podvědomí stále živý. Potom jsem odjel na měsíc do Austrálie, do chráněné rezervace, a tam mi nabídli zaměstnání. Musel jsem se vrátit zpět do Francie a velké dobrodružství zorganizovat. Vyplnit množství nevyhnutelných dokumentů, podat výpověď z veterinářské školy, ve které jsem pracoval. O šest měsíců později jsem se mohl vrátit do Austrálie a usadit se tam.

Co děláte v současnosti? Dnes v rezervaci pracuji na plný úvazek a starám se o zvířata. Spolu s anglickým kolegou řídíme tým veterinářů a trénujeme nováčky. Také se aktivně účastníme programu na ochranu ohrožených druhů. Tato práce představuje to nejlepší z obou světů, spojuje obě mé vášně.

Nějaká rada? Nechat všechno za sebou není až tak těžké v případě, že máte před sebou solidní projekt. Věci už potom budou fungovat samy. Ale musíte si dát všechno do pořádku. Nejdřív administrativní papírování, potom se postarat o to, jak se do své nové krajiny dostanete, jakým způsobem začnete pracovat, atd.
Ale když toužíte si splnit své sny, stojí to za to – i v případě, že je to tisíce kilometrů daleko. A kdo ví, možná se jednou vrátím do své země, i když toto je jedinečná zkušenost. Neustále se učím tolik nových věcí, které bych se jinak nikdy nenaučil.

Co je nové

NÁŠ MAGAZÍN