Search

Náš Magazín

NÁŠ PŘÍBĚH

Laura, 26 let, ekologická farmářka

Moje životní změna – od účetní k ekologické farmářce

Co vás k tomu nastartovalo? Studovala jsem účetnictví a začala pracovat jako účetní. Ale spolu s mým partnerem jsme toužili po klidnějším životě, který by byl blíže k přírodě, více v souladu s naším osobním přesvědčením. Před dvěma lety se nám podařilo našetřit dost peněz, abychom našemu snu dali šanci. Kompletně jsme změnili život a stali se farmáři. Koupili jsme si malé hospodářství na vesnici, pár zvířat a pustili se do vlastního podnikání v oblasti organického hospodářství.

Co děláte v současnosti? Dnes se oba staráme o své malé podniky. Můj manžel se stará o zvířata a já řídím prodej produktů, které nabízíme na trzích. Je pravda, že nevyděláváme tak jako předtím, ale jsem desetkrát šťastnější.

Nějaká rada? Znáte přísloví „za peníze si štěstí nekoupíš“? Na nás sedí doslova. Je pravda, že naše úspory nám umožnili dosáhnout našeho snu dřív, ale bylo jen otázkou času, kdy se usadíme uprostřed přírody. Louky, kam až oko dohlédne po otevření okna – to je k nezaplacení. Každý den jsme rádi, že jsme se rozhodli tuto změnu udělat.

Co je nové

NÁŠ MAGAZÍN