Search

Náš Magazín

NÁŠ PŘÍBĚH

Sofie, 38 let, učitelka na vesnici

Moje životní změna – z velkoměsta na vesnici.

Co vás k tomu nastartovalo? Vždy jsem žila ve velkoměstech, a vždy jsem si to patřičně užívala. Ty početné kulturní aktivity na dosah ruky, rušný svět, život v pohybu. Ale potom, co jsem se stala matkou, rychle jsem si uvědomila pár věcí: že moje děti nemají dost prostoru na hraní, že můj balkon je příliš malý, aby pojal všechny kytky, které miluji… Byl to nedostatek přírody, nedostatek kyslíku.
A jednoho dne jsem zjistila, že v našem malém městečku hledají učitelku na následující rok. Tak jsem do toho zkrátka šla.

Co děláte v současnosti? Nyní máme velký dům se zahradou, která je tak velká, že jsme už uvažovali o tom, že si obstaráme dvě nebo tři ovečky, které by se nám staraly o trávník. Svou práci učitelky díky tomuto městu zbožňuji ještě mnohem víc než předtím. Život mé rodiny se kompletně změnil. Děti nebývají téměř vůbec nemocné a objevili jsme radosti života v přírodě v obklíčení stromů a rostlin.

Nějaká rada? Pokud jste vždy žili v městě, není jednoduché se náhle vzít a jít žít na vesnici. Dohodli jsme se, že si dáme zkoušku na jeden rok a v případě, že to nebude fungovat, vrátíme se zpět do města. Dnes se už jen divíme, jak jsme dokázali tak dlouho žít uprostřed betonu a znečištění. Kvalita našeho života se zde o mnoho zlepšila a za půl hodinku se umíme dostat do města, kde si můžeme užívat všechny ty kulturní aktivity, které nabízí. Mne osobně život na vesnici dokonale naplňuje.
 

Co je nové

NÁŠ MAGAZÍN