Search

Náš Magazín

NÁŠ PŘÍBĚH

Terapie zvukem: léčivá symfonie

Existuje staré známé tvrzení „hudba léčí duši“ – ale věděli jste, že hudba dokáže vyléčit zároveň i vaše vnitřní já? Naši předkové z celého světa poznali tuto jednoduchou myšlenku: Hudba vám může pomoct najít rovnováhu v každém slova smyslu a vyléčit vaše tělo i duši.

 

Představte si situaci: Nacházíte se uprostřed relaxačního sezení. Následně přichází terapie zvukem „per se“ (=sám sebou); hudba s melodickým hlasem v popředí doprovázená rytmickými údery perkusí, a nakonec s úžasným zvukem zpívající himalájské mise.
 
Poznáte snad jemnější, teplejší či delikátnější zvuk, který by vás dokázal takto obklopit svými vibracemi?
 
Hudba proniká celým naším tělem i myslí – její nepatrné vibrace působí jako nespočetné množství pohlazení posilňující náš pocit pohody. Poslech bicích nástrojů, jako jsou gongy, zpívající mísy či ladičky, redukuje stres a uvede vás do stavu meditace.
 
A buďte bez obav. V případě, že nemáte některý z těchto nástrojů po ruce, na internetu se nachází množství léčebných videí…!
 
Zavřete oči v absolutním uvolnění a můžete pocítit uklidňující účinky hudby.
 
Přínos terapie zvukem ale ještě pokračuje dál. Umožňuje nám spojit se znovu se svým vnitřním já, zatímco frekvence hudby působí přímo na naše vnitřní ucho a jemným způsobem obnovuje naši vnitřní rovnováhu.
 
To ale ještě není všechno!
 
Terapie zvukem může pomoct skoncovat problémy se spánkem, zmírnit úzkost i stres – nemluvě o každodenních těžkostech jako bolesti hlavy nebo zad.
 
Dar, který v obdarovávání nepřestává. Hudba léči vaše tělo i mysl svojí uklidňující symfonií.  

#terapie

#mysl

#duše

#hudba

#meditace

#léčba

#bolest

Co je nové

NÁŠ MAGAZÍN