Search

Olej z pelargónie 

Naše výprava za nejlepšími rostlinnými ingrediencemi světa nás dovedla k pelargonií, nesmírně zářivému a pestrému květu.
Díky našemu preciznímu procesu destilace jsme z jeho jemných pupenů získali výjimečný a zároveň obnovitelný esenciální olej.
Tento olej využíváme v svěžích recepturách určených na obnovu zářivosti mdlých nebo barvených vlasů. Přesvědčte se jako magicky oživí jejich lesk.
 
I barvené vlasy mohou zdokonalit své přirozené já.

 

 

OLEJ

Z PELARGONIE

Určitě znáte pelargonii (muškát), rostlinu s nádhernými sytými barvami.


Váš nos si ale určitě pamatuje ne příliš přitažlivou, popravdě pro mnohých tak trochu nesnesitelnou vůni pelargonie. Opravdu až tak nesnesitelnou, aby se stal jedním z nejlepších repelentů proti komárům.

Nebuďme ale nevděční… Víte co? Pelargonie produkují zároveň úžasně štědrý esenciální olej, který má vskutku nečekaný vliv na vlasy.

Tento olej se sladkou vůní se může pochlubit také jedinečnými antioxidačními účinky, a jeho terapeutické vlastnosti vám poskytnou dokonalý pocit klidu po dlouhém dnu. 

Přicházejí semínka

Po celé století byla rostlina rozmnožována z odřezků. Tak to bylo až do roku 962, kdy se šlechtitelům podařilo úspěšně získat její první semínka.


Naši vědci ale esenciální olej extrahují ze samotné rostliny prostřednictvím parní destilace stonků a listů, přičemž její vůně závisí na stáří rostliny.

Něco z historie

Přestože byly pelargonie poprvé objeveny v Severní Africe, známe je jako běžnou součást amerických zahrad už více než 200 let. Jsou velmi populární v oblasti Středozemního moře, jelikož mohou růst prakticky v jakékoli půdě, což naši pěstitelé dobře ví.

V průběhu let se rostlina chlubí působivou rozmanitostí využití, což svědčí o její všestrannosti a přizpůsobivosti.

Věříme v pelargonii

Olej z pelargonie se hodně používá v aromaterapii, pomáhá vyrovnávat hladinu hormonů, uvolňovat stres a zmírňovat úzkost.


Už starověké krásky používali tento olej na zlepšení zdraví pokožky, aby byla krásná a zářivá. Malý tip pro vás: jen pár kapek oleje z pelargonie ve vašem kondicionéru nebo šamponu obnoví vitalitu a lesk vašich vlasů.

Produkty Radiance Remedy

PELARGONIE
ŠAMPON

PELARGONIE
Kondicionér

PELARGONIE
Bezoplachový sprej pro lesk vlasů

PELARGONIe
Maska na vlasy