Search

Olej ze světlice barvířské

Světlice barvířská je nasládlá oranžová květina obsahující olej s vysokým obsahem lipidů.
Inspirovali jsme se starými Egypťany, kteří olej ze světlice barvířské používali jako cenný vyživující a promašťující prostředek.
Tento biologicky odbouratelný a obnovitelný olej jsme vložili do bohatých krémových textur. Dovolte každému vlasovému vláknu nasáknout hloubkovou výživu a hydrataci a okouzlete své smysly skvostnou orientální vůní.
 
I suché vlasy mohou zdokonalit své přirozené já.
 

OLEJ ZE SEMÍNEK

SVĚTLICE BARVÍŘSKÉ

Olej ze semínek světlice barvířské je jedním z nejštědřejších darů přírody: je biologicky odbouratelný a 100% obnovitelný.


Lisováním nejdužnatějších částí, ztrácí rostlina svou typickou vůni a barvu. Naši vědci ale zjistili, že získaný olej je výjimečně bohatý na vitamin E a omega 6 a 9 spolu s vysokým obsahem zdravé vlákniny.

Přicházejí semínka

Světlice barvířská, pocházející z vyprahlých oblastí z období dešťů, se vyvíjí s hlubokými kořeny. Možná jste již tuto bodlákovitou rostlinu viděli s jejími pichlavě zakončenými listy a nádhernými květy, které můžou být žluté, oranžové nebo červené… Každá větvička obsahuje bohaté množství 15 až 20 semínek na hlavičku květu.

Něco z historie

Věděli jste, že světlice barvířská je jednou z nejstarších plodin pro člověka vůbec?


Starověcí Egypťané ho používali na výrobu barviv či věnců, které se našli v hrobech faraonů. V současnosti je možné rostlinu najít po celém světě – v Kazachstánu, Argentině, Indii, Mexiku či Spojených státech amerických…

Věříme v semínka světlice barvířské

Světlice barvířská je univerzální rostlina: je možné ji použít jako barvivo, nebo potravinářské aroma nebo dokonce na medicínské účely. Botanici jsou neustále ohromení jejím všestranným použitím.


A jelikož příroda je vhodná pro každého, silná vyživující schopnost semínek z oleje ze světlice barvířské pomáhá zároveň chránit vlasy před vysušováním během chladné zimy. Řekněte mu svoje ano!

Okořeňte své vlasy!

Produkty řady Soothing Concoction

SVĚTLICE BARVÍŘSKÁ
ŠAMPON

SVĚTLICE BARVÍŘSKÁ
KONDICIONÉR

SVĚTLICE BARVÍŘSKÁ
ZJEMŇUJÍCÍ KRÉM

SVĚTLICE BARVÍŘSKÁ
maska na vlasy